Laikas kultūrai. Architektas Linas Tuleikis: vakarų šalyse ne tik valstybė, bet patys žmonės saugo kultūros paveldą

Laikas kultūrai

2021.04.25 10:05

Laikas kultūrai. Architektas Linas Tuleikis: vakarų šalyse ne tik valstybė, bet patys žmonės saugo kultūros paveldą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kaune griaunamą modernizmo stiliaus pastatą stojo ginti bendruomenė, architektai. Šiuo metu vyksta net keturios teismo bylos, sulaukiama skirtingų teismų nutarčių. Kaip mes turėtume saugoti savo paveldą, kokių įstatymų trūksta, kokio visuomenės sąmoningumo reikia, kad tokie veiksmai nesikartotų? Pokalbis su advokatu Sauliumi Dambrausku, KPD direktoriaus patarėju Robertu Motuzu, architektu Linu Tuleikiu.

Vilniaus politikos analizės instituto atliktas tyrimas "Lietuvos visuomenės paveikumas dezinformacijai" parodė, kad nemažai žmonių yra nepatenkinti mūsų vidaus politika, jaučia nostalgiją sovietmečiui, o NATO laiko egresore. Apie mūsų visuomenės nuostatas ir dezinformacijos poveikio galią kalbamės su vienu iš tyrimo autorių Gintaru Šumsku.

Ved. Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.