Pasaulio 5. Afganistano ateitis po JAV pajėgų išvedimo

Pasaulio 5

2021.04.25 12:10

Pasaulio 5. Afganistano ateitis po JAV pajėgų išvedimo

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Iki šių metų rudens amerikiečių kariai paliks Afganistaną, o kartu su jais ir Vašingtono vadovaujamoje koalicijoje dalyvaujančių NATO šalių pajėgos. Laikas iki kurio užsibrėžta tai padaryti – rugsėjo 11 d. – labai simbolinis. Tą dieną bus prabėgę lygiai dvidešimt metų nuo tada, kai Al-Qaeda surengė išpuolius Jungtinėse Valstijse.

Retas tikėjosi, kad buvimas Afganistane užsitęs du dešimtmečius. Per šį laiką operacijoms, kovai su teroristais JAV išleido daugiau nei 2 trln. dolerių, žuvo netoli pustrečio tūkstančio amerikiečių karių. Net ir po šitiek laiko Afganistanas ir toliau paniręs į chaosą.

Ką reiškia amerikiečių atsitraukimas iš Afganistano tokiu metu? Kaip tai paveiks aplinkines regiono valstybes? Kuo svarbios Turkijoje turinčios vykti taikos derybos, kuriose Talibanas kol kas dalyvauti atsisako?

Į šiuos ir kitus klausimus atsako Nipa Banerjee, Otavos universiteto vyresnioji mokslo bendradarbė, daugiau nei tris dešimtmečius dirbusi kanadiečių tarptautinės paramos agentūroje ir vadovavusi Kanados vyriausybės paramos Afganistanui programai. Antroji pašnekovė - Oregono universiteto profesorė, knygų apie Islamą ir Pakistaną autorė Anita Weiss.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.