Atrask Lietuvą. Visaginas jungia mokslą, sportą ir kultūrą I d.

Atrask Lietuvą

2021.04.24 15:05

Atrask Lietuvą. Visaginas jungia mokslą, sportą ir kultūrą I d.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

HBO serialas „Černobylis“ buvo filmuotas ir Visagine. Tai lėmė unikalios atominės elektrinės simuliatoriaus populiarumą. Į tikrąją elektrinės valdymo skydo kopiją nori patekti žmonės iš viso pasaulio: „Kodėl Visagine nevystyti branduolinės energetikos turizmo? Atominės elektrinės simuliatoriuje galima rengti edukacijas, mokyti vaikus ir jaunimą branduolinės energetikos fizikinių pagrindų, įkurti muziejų“, – mintimis dalijasi Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz.

Visagino kultūros centro l. e. direktoriaus pareigas Audronis Imbrasas įsitikinęs, kad šiandien cirkas laikomas viena inovatyviausių scenos meno sričių. Čia svarbią vietą užima akrobatika ir žongliravimas. Sujungus sportą ir meną galima kurti naujos kartos cirką. Visaginas turi galimybę tapti pagrindiniu sporto, meno ir kultūros centru.

Visaginą neabejotinai garsins ir iš Lietuvos taikomosios dailės ir dizaino muziejaus persikėlusi žinomo Rusijos mados kolekcininko, mados istoriko Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcija.

Netradicinė vietą Visagine užima menų rezidenciją „Taškas“ – namai kuriančiam jaunimui. Pastato erdvės skiriamos jaunimui kurti, muzikuoti, žaisti vaizdo žaidimus, bendrauti, skaityti ar kitaip save realizuoti.

Menų rezidencijos „Taškas“ siela Alex Urazov. Pokalbyje taip pat dalyvauja savanorė Vilija Skukauskaitė ir Visagino turizmo plėtros vadovė Anastasija Jevtiuchova.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.