10–12. Prieš 30 metų įkurtas Lietuvos nacionalinių parkų tinklas. Ar gebame saugoti jų turtus?

10–12

2021.04.22 10:05

10–12. Prieš 30 metų įkurtas Lietuvos nacionalinių parkų tinklas. Ar gebame saugoti jų turtus?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Keturi milijonai“: biometrinių technologijų įmonei Šri Lankoje vadovaujantis Antanas Zdramys, šią Lietuvos dydžio salą apėjęs pėsčiomis.

Prieš 30 metų įsteigti penki Lietuvos nacionaliniai parkai ir Viešvilės rezervatas. Ką ir kaip mūsų šalis saugo, o ko nesugebėjo išsaugoti? Vienas iš nepriklausomos Lietuvos saugomų teritorijų sistemos kūrėjų Gamtos paveldo fondo vadovas Gediminas Raščius, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis, Kuršių Nerijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotoja Lina Dikšaitė, Trakų istorinio nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius.

LRT faktai. Lietuvoje planuojama keisti Sveikatos, lytiškumo ugdymo bei rengimosi šeimai įgūdžių programą. Viešumoje pasigirdo baimių, kad moksleiviai esą bus mokomi tik saugių lytinių santykių. Kaip yra iš tiesų, domisi Jurga Bakaitė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.