Ryto allegro. Mėnuo iki Venecijos architektūros bienalės ir po ilgos pertraukos grįžtantys renginiai su žiūrovais

Ryto allegro

2021.04.22 07:05

Ryto allegro. Mėnuo iki Venecijos architektūros bienalės ir po ilgos pertraukos grįžtantys renginiai su žiūrovais

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

Klaipėdos jaunimo teatro aktorės Marijos Žemaitytės portretas: apie aistrą aktorystei, kelionėms, kitų kultūrų pažinimui ir ugnies ritualams.

Mykolo Drungos užsienio kultūros naujienos.

Vienas pirmųjų po ilgos karantino pertraukos duris žiūrovams atveria Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT): jau penktadienį baleto artistų koncertas „Baleto gala. Nepapasakotos istorijos“ bus parodytas LNOBT rėmėjams, o šeštadienį koncerte teatras laukia ir 150 baleto labiausiai pasiilgusių žiūrovų su bilietais. Ką beveik po pusmečio grįžti į sceną ir žiūrovo kėdę reiškia tiek LNOBT artistams, tiek rėmėjams?

Šį savaitgalį savo klausytojų jau lauks ir Vilniaus kongresų rūmai, kuriuose skambės Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertas. Programoje bus pristatomos geriausios regiono muzikos tradicijos – P. Vasko, A. Pärto, F. Bajoro kūriniai. Pokalbis su Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovu Stasiu Pancekausku.

Po mėnesio prasideda Venecijos architektūros bienalė, kurioje Lietuvai atstovaus Julijono Urbono bei meno ir edukacijos centro „Rupert“ projektas „Planeta iš žmonių“. Apie tik ką išleistą leidinį „Lithuanian Space Agency. Annual Report no.1“ ir tai, kas nuveikta per pasiruošimo laikotarpį, laidoje papasakos asistuojanti kuratorė Milda Batakytė.

„Metų verstinės knygos“ rinkimai: į šiuolaikinės gožinės literatūros ekspertų penketuką pateko Virginie Despentes „Vernonas Subutexas“ (Baltų lankų leidyba). Su knygos vertėju Pauliumi Jevsejevu kalbasi vertėja Akvilė Melkūnaitė.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.