Homo cultus. Istoriko teritorija. Apie JK ir tikrų dalykų paiešką mūsų netvarioje dabartyje

Homo cultus. Istoriko teritorija. Apie JK ir tikrų dalykų paiešką mūsų netvarioje dabartyje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jungtinės Karalystės valdovės karalienės Elžbietos II-osios gimtadienis (1926 m. balandžio 21 d.) tapo paskata pasikalbėti apie Didžiąją Britaniją, juos visuomenę, britiškąją akademinę bei politinę kultūrą ir jos reikšmę Lietuvai bei visai žemyninei Europai.

Kam XXI amžiaus žmogui reikia tokių dalykų, kaip monarchijos institutas?

Ar egzistuoja kokie nors sektini pavyzdžiai britiškosios politinės kultūros istorijoje, kuriuos derėtų prisiminti šiandien? Ką iš britiškosios akademinės universitetinės patirties galėtume perimti kurdami intelektualines oazes Lietuvoje?

Kokius tekstus mes turėtume išsiversti į lietuvių kalbą, perskaityti ir apmąstyti, tam kad geriau suvoktume Jungtinės Karalystės istoriją, britiškąją tapatybę, šios salos gyventojų santykį su pasauliu?

Kokias svarbiausias klaidas padarė Europos Sąjunga tuo pačiu paskatindama atsiribojimo nuo Bendrijos nuotaikas dalies britų visuomenės tarpe? Koks geriausias Karalystės ir Bendrijos santykių scenarijus yra įmanomas? Ir kaip prie tokio scenarijaus įgyvendinimo galėtų prisidėti Lietuvos valstybė?

Pokalbis su filosofu, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos viceministru dr.Mantu Adomėnu.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.