Nenušaunami siužetai. Laidos vedėjai renka aktorių detektyvų serijos ekranizavimui

Nenušaunami siužetai

2021.04.19 18:12

Nenušaunami siužetai. Laidos vedėjai renka aktorių detektyvų serijos ekranizavimui

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kiekvienoje „Nenušaunamų siužetų“ epizode laidos vedėjai stengiasi pateikti kokią nors ypatingai pozityvią naujieną. „Ypatingai“ todėl, kad visa laida nėra liūdna, nes kalbant apie žiaurias literatūrines žmogžudystes ir išradingus nusikaltėlius liūdesiui vietos nėra.

Šiandieninių „Nenušaunamų siužetų“ gerąja žinia tapo antras lietuviškai išleistas vokiečių rašytojos Annos Johannsen romanas apie vyriausiosios komisarės Lenos Lorencen tiriamas bylas. O vasarop bus ir trečias!

Šia proga laidos vedėjai aptaria detektyvinų romanų serijas, akcentuodami tas, kurios tik pradėjo megztis: energinga amerikiečio Stepheno Spotswoodo improvizacija Rekso Stauto temomis „Fortune Favors the Dead“ (jau anonsuota antra knyga) ir ispano José Carloso Somozos labai stiprus indėlis į pasaulinę šerlokianą „Juodos spalvos etiudas (Estudio en negro)“ - kol kas jokių pranešimų apie tęsinį nėra.

Na, o kol būsimos būsimų serijų knygos dar teberašomos, laidos vedėjai rekomenduoja atkreipti dėmesį į jau įsivažiavusius ciklus: Elly Griffiths seriją apie archeologę Ruth Galloway; Marthos Grimes seriją apie keistuolių kompaniją (jos detektyvai pavadinti baisiai keistais JK istorinių pubų vardais); Catrionos McPherson seriją apie Škotijoje tarpukariu bylas tiriančią privačią detektyvę Dandy Gilver.

Laidoje taip pat padaromi keli prioritetų testai – vedėjai pasiaiškina, kurias knygų serijas jie norėtų matyti ekranizuotas, kokias – jokiais būdais, ir pakeliui bando atrasti tinkamiausią aktorių Abiro Mukherjee istorinių detektyvų serijos herojaus Semo Vindemo vaidmeniui.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.