Pakeliui su klasika. Ar egzistuoja muzika, kurios negalėtų klausytis Darius Užkuraitis?

Pakeliui su klasika

2021.04.19 16:05

Pakeliui su klasika. Ar egzistuoja muzika, kurios negalėtų klausytis Darius Užkuraitis?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Balandžio 22 d. atidaromas kultūrinis maršrutas „Samuelio Bako keliu“, per asmeninę žymaus dailininko istoriją pasakojantis sudėtingą nacistinės Vokietijos okupuoto Vilniaus istoriją. Apie maršrutą pasakoja Samuelio Bako muziejaus vadovė Ieva Šadzevičienė.

„Abdonas Lietuvninkas – vien jo pavardė rodo, kad tai – tikras lietuvis. Jiedu su Virgilijumi Noreika sakė, kad Lietuvos nacionaliniame teatre spektakliai turi būti rodomi ir lietuvių kalba, nes tai sveika ne tik solistams, bet ir publikai“, – sako jo scenos kolega, operos solistas prof. Vladimiras Prudnikovas. Pokalbis su profesoriumi A. Lietuvninko 100-ojo jubiliejaus išvakarėse.

Steponas Pričinas pasakoja apie sportbačių kultūros paradoksus. Pavyzdžiui, kaip už sportinius batus visame pasaulyje žmonės pasiryžę mokėti keturženkles sumas, nors prabangių mados namų kolekcijoje tie sportbačiai atrodo kaip gerokai padėvėti.

Muzikologą, LRT OPUS įkūrėją ir vyresnįjį redaktorių Darių Užkuraitį muzika lydėjo nuo gimimo. Kaip tikrų tikriausias melomanas jis negaili laiko įvairiausiai muzikai pažinti. Bet ar egzistuoja tokia muzika, kurios Darius Užkuraitis klausytis negalėtų ar bent jau nenorėtų? Atsakymai – rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.