Laba diena, Lietuva. Kokiomis nuotaikomis karantino atlaisvinimus pasitinka prekybos centrai ir teatrai?

Tiesioginių mero rinkimų Lietuvoje gali nelikti. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad prieš šešerius metus įvesta tvarka prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui. Todėl po poros metų savivaldos rinkimuose gyventojai galėtų balsuoti tik už politines partijas. Kaip ir anksčiau, merą rinktų naujoji savivaldybės taryba. Konstitucinis Teismas pabrėžė, kad grįžti prie tiesioginių rinkimų bus galima, tik pakeitus Konstituciją. Nutarimas įsigalios 2023 metų gegužę, baigiantis dabar išrinktų merų kadencijai. Savivaldybių asociacijos vadovas tiesioginius merų rinkimus ragina įtvirtinti Konstitucijoje. Savivaldybių merai tiesiogiai rinkti jau du kartus. Apie tai daugiau – Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

MRU Viešosios teisės instituto profesorė Toma Birmontienė – apie KT priimtą sprendimą dėl tiesioginių merų rinkimų.

Karantinas laisvėja. Nuo pirmadienio veikti gali ne vien parduotuvės prekybos centruose, bet ir meno bei kultūros renginiai. Kokia yra teatrų situacija pasakoja Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas.

Raulis Castro paskelbė pasitraukiantis iš Kubos komunistų partijos lyderio pareigų. Kubai tai reiškia Castrų šeimos eros pabaigą. Apie tai, kokiomis nuotaikomis šią žinią sutinka patys kubiečiai – užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė

Po keturių mėnesių pertraukos duris atveria parduotuvės prekybos centruose. Apie tai, kokiomis nuotaikomis pradeda darbą – prekybos centrų atstovai.

Politologo Lino Kojalos įžvalgos Čekijos ir Rusijos diplomatų, Rusijos ir Baltarusijos, JAV pasitraukimo iš Afganistano ir JAV grėsmių vertinimo temomis.

Revoliucija Europos futbole. 12 elitinių klubų oficialiai paskelbė, kad įkuria Superlygą, galinčią pakeisti iki šiol svarbiausiais laikytus UEFA futbolo turnyrus. Apie tai daugiau – užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Pradedame reportažų ciklą, kuriame supažindinsime jus su Auksinių scenos kryžių laureatais, kūrėjais, įvertintais už geriausius scenos meno kūrinius, sukurtus 2020-aisiais. Ir pradedame nuo pažinties su aktore Aiste Zabotkaite, pelniusia Auksinį scenos kryžių už Alisos vaidmenį to paties pavadinimo režisieriaus Antano Obcarsko spektaklį, sukurtą nacionaliniame dramos teatre. 24-verių aktorei tai pirmasis didelis pagrindinis vaidmuo, už kurį iš karto buvo įvertinta. Pati aktorė apdovanojimą vadina tiesiog sėkme.

Dzūkijoje į pelkes paleisti natūraliai išsiritę iš kiaušinių baliniai vėžliukai. Jų apie 40, dar apie 100 jų į nedidelius ežerėlius atkeliaus iš Kauno zoologijos sodo. Per dešimtmetį balinių vėžlių populiacija išaugo, dabar skaičiuojama, kad jų Dzūkijoje gyvena iki 1000. Kur ir kaip keliavo vėžliukai stebėjo kolegė Rūta Lankininkaitė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau