Atrask Lietuvą. Pavilnių regioninis parkas

Atrask Lietuvą

2021.04.17 15:05

Atrask Lietuvą. Pavilnių regioninis parkas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Nors Pavilnių regioninis parkas apima nedidelę teritoriją, tačiau joje gausu gyvūnijos ir augmenijos vertos Lietuvos raudonosios knygos. Deramą vietą užima ir kultūros paveldas.

Pavyzdžiui, siekiant atkurti lašišų populiaciją, Vilnios upėje sudaromos sąlygos lašišoms ir šlakiams migruoti. Pūčkorių užtvankoje įrengtas žuvitakis. Kalvotose Ribiškių pievose laisvai ganosi avys ir ožkos. Antakalnio bunkeriuose viešpatauja šikšnosparniai.

Vilnius stebina įstabia gamta, žaluma, augalija, gyvūnija. Sostinės gyventojams ir svečiams sudaromos sąlygos turiningai praleisti laisvalaikį, susipažinti su supančia aplinka, kultūros paveldu.

Po Pavilnių regioninį parką vežioja ir pasakoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos specialistai kultūrologas Pranciškus Maigys ir ekologas Rokas Butkus.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.