Kultūros savaitė. Choreografė Agnija Šeiko, Holaxy Klaipėdoje, Taikos vėliava ir sportbačių kultūra

Kultūros savaitė

2021.04.17 09:05

Kultūros savaitė. Choreografė Agnija Šeiko, Holaxy Klaipėdoje, Taikos vėliava ir sportbačių kultūra

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Balandžio 15-ąją minėjome Kultūros dieną. Kotryna Lingienė pasidomėjo, kodėl šia proga vieni kelia, kiti – nebekelia Taikos vėliavos. Pasirodo, šimtametėje simbolio istorijoje yra ir nedraugiškų Lietuvai aspektų.

Ieva, Rokas ir Saulė dar mokosi mokykloje, bet jau sudaro specialias programas įvairiuose Lietuvos kino festivaliuose. Kaip jaunieji programeriai mato kino industrijos ateitį ir atrenka filmus savo programoms?

Socialinių mokslų kolegijos bendraįkūrėja Gabija Skučaitė ir urbanistas Tomas S. Butkus pristato holistinės evoliucijos idėją ir 2024 m. Klaipėdoje ruošiasi atidaryti holistinio žmogaus tobulejimo centrą „Holaxy“.

Už sportbačius žmonės pasiryžę mokėti keturženkles sumas net ir tuo atveju, jeigu nauji prabangios kolekcijos batai atrodo kaip gerokai dėvėti. Apie sportbačių kultūrą ir jos paradoksus pasakoja Steponas Pričinas.

Rašytojos Dalios Staponkutės komentaras apie dviveidį dievą Janą, pandemijos metu atvėrusį duris į naują epochą.

Pasaulyje: Madride veikiančioje parodoje „Maroko trilogija“ – 70 metų Maroko istorijos. Kaip meno raidą veikė kolonijiniai laikai, identiteto paieškos ir kokie menininkai studijoms pasirinko Rytų Europą.

Choreografė, Šeiko šokio teatro meno vadovė Agnija Šeiko sako, kad šiuolaikinis šokis yra chuliganas, kuris intelektą garbinančioje visuomenėje žiūrovui neleidžia taip paprastai sudėlioti visų reikšmių į teisingas lentynėles. Pokalbis apie kūrybiškumą, paklusnumą ir kodėl beveik visuose interviu Agnijai reikia teisintis, kodėl ji kuria Klaipėdoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.