Laba diena, Lietuva. Šalutiniai vakcinų nuo COVID-19 poveikiai ir kaip jų išvengti

JAV sustabdžius „Johnson & Johnson“ vakcinų teikimą, Europa seka amerikiečių pavyzdžiu. Ką apie ją reikia žinoti? Apie tai pasakoja Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas dr. Marius Strioga.

Alytaus rajone paskiepyta apie pusę senjorų iš daugiau nei 6 tūkstančių. Šią savaitę paskelbus akciją „Skiepai – arčiau senjorų namų“, rajono gyventojai skiepijami seniūnijose, sunkiai judančius ir neįgaliuosius lanko medicinos darbuotojai skiepija namuose. Gyventojai džiaugiasi galimybe gauti skiepą, nereikia vykti į Alytų. Kaip vyksta skiepijimas kaimuose domėjosi LRT reporterė Rūta Lankininkaitė.

Japonijos sprendimą išleisti į vandenyną Fukušimos atominėje elektrinėje aušinimui naudojamą vandenį komentuoja Užsienio naujienų redaktorė Indrė Urbaitė.

Pavasarį, kol dar neišsprogo pumpurai, rudenį, iki pirmų šalnų – geras metas sodinti medžius. Sostinės gyventojus aplinką puošti ragina ir savivaldybė. Primena: dėl medžių sodinimo ir genėjimo galima konsultuotis elektroniniu paštu. Kaip kurti miesto žalias erdves teisingai?

LSMU fiziologijos ir farmakologijos instituto lektorė Simona Stankevičiūtė komentuoja gydymo nuo COVID-19 metodų pažangą.

Jungtinės Valstijos Lietuvos kariuomenei perdavė prieštankinių granatsvaidžių už 10 mln. eurų. Beveik trys tūkst. ginklų, skirtų naikinti šarvuotai priešo technikai, bus perduoti Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Istorikai pasiūlė Trakams įkūrimo datą – 1322 m. rugsėjo 8 d.VU profesorius Alfredas Bumblauskas dalinasi savo ir Dariaus Barono įžvalgomis.

Naujausi sprendimai dėl karantino po Vyriausybės posėdžio. Ingridos Šimonytės ir Aušrinės Armonaitės komentarai. Galutiniai sprendimai bus priimti rytoj, balandžio 15 d.

Ved. Guoda Pečiulytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau