Nenušaunami siužetai. Detektyvinių televizinių serialų žiūrėjimo paradoksai

Nenušaunami siužetai

2021.04.12 18:12

Nenušaunami siužetai. Detektyvinių televizinių serialų žiūrėjimo paradoksai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Nenušaunamuose siužetuose“ laidos vedėjai su džiaugsmu praneša, kad prasidėjo naujas, 22-as britų detektyvinio serialo „Midsomerio žmogžudystės“ sezonas ir tą pačią akimirką sutrinka, nes ar tikrai reikia džiaugtis ir laukti naujų serijų? Juk visi šio serialo epizodai labai panašūs vienas į kitą? Ir vis tiek, kažkodėl, džiugina.

Šį „Midsomerio žmogžudysčių“ (o ir kitų detektyvinių serialų) žiūrėjimo paradoksą laidoje bandyta išnarplioti, suklasifikuojant detektyvinius serialus į svarbiausias grupes. Klasifikacija gavosi chaotiška, bet akcentai galiausiai susidėliojo šitaip:

1. Sena ir primiršta klasika. Ši grupė lieka tuščia, nes detektyviniai serialai niekada nepasiduoda – jie žiūrimi nuolat, patyrę žiūrovai peržiūri dar kartą, naujokai – atranda iš naujo. Šitaip pirma grupė susilieja su antra.

2. Sena, pasibaigusi ir nepamiršta klasika: „Agatha Christie's Poirot“, „Columbo“, visi Šerlokai Holmsai, „Monk“, „Rizzoli ir Isles“, „Castle“.

Trečioje grupėje atsiranda vis atsinaujinatys, bet einantys taip ilgai, kad beveik galima pavadinti juos sena klasika. Čia patenka, pavyzdžiui, tos pačios „Midsomerio žmogžudystės“.

4. Visiškai nauji serialai, prie kurių reikia priprasti: „The Irregulars“. Dar vienas šerlokianos kūrinys, šį kartą – apie Homsui padedančius vaikėzus. Seriale daug magijos, o vaikėzai stipriai paaugę.

5. Apynaujai ir simpatiški serialai: be abejo, „Endeavour“, ir, pasikeitus pagrindiniam aktoriui, beveik nebelaukiamas „Grantchester“.

6. Didžiulė grupė - Britų tautų sandraugos serialai, labai kokybiški ir įvairūs: „Murdoch Mysteries“ (Kanada), „Private Eyes“ (Kanada), „Ms Fisher's Modern Murder Mysteries“ (Australija) – jokiais būdais nereikia painioti su labai nuododžiu „Miss Fisher's Murder Mysteries“, „My Life is Murder“ (Australija), „No Activity“ (JAV serialas pagal australų serialą), „The Brokenwood Mysteries“ (N. Zelandija), „Wellington Paranormal“ (N. Zelandija), nors pastarasis turėtų būti septintoje grupėje.

7. Įvairaus juokingumo ir detektyviškumo komedijiniai detektyviniai serialai: „Wellington Paranormal“, „Swedish Dicks“, „Angie Tribeca“, „Brooklyn Nine-Nine“.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.