10–12. Kodėl jaunimui rūpi sovietinės traumos?

10–12

2021.04.12 10:05

10–12. Kodėl jaunimui rūpi sovietinės traumos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir Europos vartotojų centras Lietuvoje šią savaitę organizuoja jau tradicine tapusią Apgavysčių internete prevencijos savaitę #NeapsigaukInternete. Šiemet didžiausias dėmesys skiriamas vartotojų teisių apsaugai socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose, taip pat klaidinančios reklamos bei nesąžiningos komercinės veiklos pinklėms.

Praėjo dvylika metų nuo tada, kai ši knyga buvo išleista pirmą kartą. Bet pastaruoju metu vėl kilo skaitytojų susidomėjimas, daugelis ėmė jos teirautis. Ypač daug pageidavimų pakartoti knygos leidimą sulaukėme iš žmonių, kurie gimė Sąjūdžio metais ir nepriklausomybės pradžioje. Taip rašo neseniai perleistos knygos „Ką jie mums padarė. Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos žvilgsniu“ autorė psichologė, Vilniaus universiteto profesorė Danutė Gailienė. Knygoje nagrinėjamos penkiasdešimties totalitarinio režimo sąlygomis pragyventų metų traumos mūsų visuomenei.

Sukanka 60 metų nuo pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą. Kokia kosmoso tyrimų ateitis ir dabartis – maždaug puse dvylikos.

10–12. Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.