Džiazo pasažai. Kerinčios Hammondo vargonų vibracijos, kurias dovanoja universalusis Joey DeFrancesco

Džiazo pasažai

2021.04.11 15:05

Džiazo pasažai. Kerinčios Hammondo vargonų vibracijos, kurias dovanoja universalusis Joey DeFrancesco

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Hammondo vargonai – vienas jauniausių instrumentų. Dar nei šimtmečio neskaičiuojantis instrumentas vargu ar būtų taip įsitvirtinęs džiazo scenose, jei ne keli jam gyvenimą pašventę muzikai. Tarp jų išsiskiria Hammondo vargonų patriarchas Jimmy Smithas, tapęs pavyzdžiu ištisoms džiazo vargonininkų kartoms ir jo tradicijų tęsėjas Joey DeFrancesco, šiandien tituluojamas vienu įtakingiausių džiazo vargonininkų.

Balandžio 10 d. Joey DeFrancesco sukanka 50. Šia proga Džiazo pasažai kviečia apžvelgti jo kūrybinį kelią ir artimiau susipažinti su universaliuoju Hammondo vargonų virtuozu, stebinančiu savo talentais, žavinčiu ir kaip išskirtinės energijos klavišininkas, ir kaip Mileso Daviso tradicijas tęsiantis trimitininkas, ir kaip puikus vokalistas.

Ved. Jūratė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Džiazo pasažai – laida ne tik džiazo mėgėjams, bet ir tiems, kurių ausys, mintys ir širdys atviros naujiems muzikiniams nuotykiams. Spalvinga džiazo asmenybių galerija, kelionės džiazo istorijos vingiais, garbinga džiazo praeitis ir karščiausios šio žanro naujienos, modernūs garsovaizdžiai ir nostalgiškas senojo džiazo skambesys. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Džiazo pasažai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.