Pasaulio 5. Rusijos karinių pajėgų telkimas prie Ukrainos

Pasaulio 5

2021.04.11 12:10

Pasaulio 5. Rusijos karinių pajėgų telkimas prie Ukrainos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Su nerimu stebima padėtis Ukrainos rytiniame pasienyje, kur Rusija telkia gausius kariuomenės dalinius. Baltųjų rūmų teigimu, karių ir karinės technikos kiekis – didžiausias nuo 2014-ųjų. Kremliaus administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas neseniai pareiškė, kad jei Ukraina rengtų puolimą prieš Donbase veikiančias Rusijos remiamų separatistų pajėgas, tuomet Maskva tiesiogiai įsikištų ir tai žymėtų „Ukrainos pabaigos pradžią“.

Kas vyksta Ukrainos pasienyje ir ar reikia nerimauti dėl plataus masto invazijos į Ukrainą?

Apie tai pokalbis su Prahoje veikiančio analitinio centro „Europinės vertybės“ analitiku Davidu Stuliku ir Mykolo Romerio universiteto politologu Alvydu Medalinsku.

Ved. Lukas Kivita

.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.