Laikas kultūrai. Kultūros finansavimas turi būti skaidrus

Laikas kultūrai

2021.04.11 10:05

Laikas kultūrai. Kultūros finansavimas turi būti skaidrus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Daugiau kaip aštuonerius metus veikianti Lietuvos kultūros taryba – ant permainų slenksčio. Kaip pasiekti, kad kultūros sektoriaus savireguliacijos principus realizuojanti įstaiga veiktų skaidriai, jos darbo gairės būtų aiškios? Ar reikia viešinti projektus vertinančių ekspertų pavardes? Ar būtina atskirti nevyriausybinių ir viešojo sektoriaus įstaigų finansavimą? Šie klausimai buvo analizuoti Seime vykusiame Kultūros komiteto posėdyje. Šiuos klausimus analizuojame ir laidoje.

Metų vertėjo krėslo premija šiemet skirta Audriui Musteikiui už meistriškai išverstą sudėtingą Fernando Pessoa kūrinį „Nerimo knyga“ („Odilė“). „Anksčiau mėgdavau baksnoti į leidėjus – ir to neišleidžia, ir to. Bet knygų išeina labai daug ir tame sraute galima rasti visko", – sako vertėjas.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.