Atrask Lietuvą. Verkių regioninis parkas

Atrask Lietuvą

2021.04.10 15:05

Atrask Lietuvą. Verkių regioninis parkas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vilniečiai ir svečiai randa atgaivą Verkių regioniniame parke. Traukia Verkių dvaro ansamblis ir jo istorija, šalia Lizdeikos aukuro nuo regyklos atsiveriantis įstabus vaizdas į Nerį, miškus, Trinapolio bažnyčios bokštus.

Gausiai lankomas Kalvarijų Kryžiaus kelias Jeruzalės rajone.

Naujuose Verkiuose gilią istoriją mena seniausias Lietuvoje popieriaus fabrikas. Verkių regioninio parko draustinyje – Staviškių piliakalnis ir pilkapynas. Per įspūdingą kraštovaizdį driekiasi Senųjų kaimų žiedinis pėsčiųjų takas. Prie Žaliųjų ežerų vilioja Gulbinų piliakalnis, telkšantis ežero saloje.

Verkių regioninis parkas vasarą žada lankytojus pasitikti su naujomis edukacijomis, pažintiniais takais, lankytoju centru.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos kultūrologas Pranciškus Maigys primins romantišką legendą apie Lizdeiką, Baltų tikėjimo ir senųjų papročių liudytoją, parodys lankytinas vietas.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.