Draugystė veža. Apie rašiklių kolekcijas ir svajonę įkurti rašiklių muziejų

Draugystė veža

2021.04.10 14:35

Draugystė veža. Apie rašiklių kolekcijas ir svajonę įkurti rašiklių muziejų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ar žinote, kad tam, kad atsirastų tušinukas, prireikė beveik 400 išradimų ir patentų? O, kad tušinuku su ilgąja šerdele galima nubrėžti 10 km liniją? O, kad Italijoje prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo apie 500 rašiklių gamintojų? Ir kiekvieno save gerbiančio juvelyro garbės ir prestižo reikalas buvo pagaminti prašmatnų rašiklį?

Laidos pašnekovai – du žmonės, turintys vieną svajonę ir vienodą norą: žurnalistas, viešųjų ryšių specialistas, fotografas Vilius Rekevičius ir Inga Filipovič, kurios ūgis tik vienas metras ir 6 cm, neįgaliojo vežimėliu ji juda nuo vaikystės. Mergina seniai susitaikė su savo lemtimi ir, užuot verkusi, mėgaujasi kiekviena diena. Su gailesčiu į ją žvelgiantiems Inga šypsodamasi pasigiria, kad reta kuri mergina taip dažnai ant rankų nešiojama kaip ji.

Tiek Vilius, tiek Inga be visų kitų savo veiklų, pomėgių ir darbų, kolekcionuoja tušinukus ir abu svajoja įkurti tušinukų muziejų. Kiek tušinukų pašnekovų kolekcijose? Nuo ko viskas prasidėjo? Kokie įdomiausi ir brangiausi tušinukai visomis prasmėmis? Kokios jų istorijos? Atsakymai ir labai įdomus pokalbis laidoje.

Ved. Žydrė Gedrimaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.