Gamta – visų namai. Sula – gardu, tačiau iš to paties medžio kasmet sulos tekinti nereikėtų

Gamta – visų namai

2021.04.10 06:30

Gamta – visų namai. Sula – gardu, tačiau iš to paties medžio kasmet sulos tekinti nereikėtų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pavasarį sula – vienas malonesnių gamtos atradimų, kurį gali paragauti. Tačiau, iš to paties medžio kasmet sulos tekinti nereikėtų, be to, kai jos jau būname prisiragavę, turėtume medžio kamiene išgręžtą skylę užkalti mediniu kaiščiu, užtepti tepalu, kad grybas neįsimestų.

Jau žydi žibuoklės, plautės, rūteniai, bluznutės, vištapienės ir šalpusniai. Jų žieduose, net ir gana vėsiomis dienomis dūzgia kamanės. Nemuno deltos regioninio parko ekologas Povilas Bagdonas pasakoja, kad šiuo metu delta pilna įvairiausių paukščių, kurie jau pradeda perėti.

Gamtos tyrimų centro Klimato ir vandens tyrimų laboratorijos vadovas, dr. Julius Taminskas sako, kad tirpsmo vanduo mažai tepakėlė telkinių vandens lygį, net pelkės iki šiol negali atsistatyti. O viskas dėl to, kad pastaraisiais metais buvo per mažai lietaus.

Ved. Selemonas Paltanavičius ir Alvyda Bajarūnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Klausytojų ir specialistų įvertinta, jau šešiasdešimtmetį atšventusi laida atveria klausytojų širdims ir protams vartelius į Lietuvos gamtą, supažindina su įdomiausiais gamtininkais, jų darbais. Laida transliuojama šeštadieniais 06.30 val.

Kiti laidos epizodai

Gamta – visų namai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.