Pakeliui su klasika. Artūras Mikoliūnas – apie dar neįmintas fagoto paslaptis ir kūrybines paieškas

Pakeliui su klasika

2021.04.09 16:05

Pakeliui su klasika. Artūras Mikoliūnas – apie dar neįmintas fagoto paslaptis ir kūrybines paieškas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jei teatro durys užrakintos, jis atsidarys langus, sako kūrėjai. Šiandien Klaipėdoje atsiveria „Langas į teatrą“. Kas tai?

Režisieriui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Arūnui Mateliui – 60.

Nors visiems nelengva, ypač kuriantiems žmonėms, džiazo muzikantai pratę improvizuoti, tad į pasikeitusias sąlygas reagavo labai lanksčiai ir kūrybingai, kuria naujus albumus, solinius projektus, komponuoja. Liudui Mockūnui pastarieji metai buvo itin derlingi, ir štai kolegė Laima Slepkovaitė aptaria su juo solidų pluoštą naujausių jo įrašų leidinių.

Pristatome dar vieną moterį kompozitorę – tai britė Ethel Smyth. LRT KLASIKA jungiasi prie Danijos radijo inicijuoto Europos transliuotojų sąjungos projekto ir tęsia ciklą „24 atvirukai: pasakojimai apie moteris kompozitores“.

Fagotininkas Artūras Mikoliūnas jau ilgą laiką grojantis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestre – neapsiriboja tik orkestranto duona. Netrukus melomanus pasieks naujausia jo kompaktinė plokštelė, kurioje kompozitorius atskleidžia šį instrumentą ir ne tik jį įvairiausiomis spalvomis. Apie meilę fagotui, kūrybines atlikėjo, o ir kompozitoriaus paieškas – pokalbyje su Artūru Mikoliūnu rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gabija Narušytė ir Odeta Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.