LRT Aktualijų studija. Ar Lietuvai reikalingas „imuniteto pasas“?

LRT aktualijų studija

2021.04.09 09:05

LRT Aktualijų studija. Ar Lietuvai reikalingas „imuniteto pasas“?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Europoje jau kurį laiką kalbant apie vadinamąjį Skaitmeninį žaliąjį pažymėjimą, kuris leistų lengviau keliauti Europos Sąjungos viduje, diskusijos dėl „imuniteto paso“ prasidėjo ir Lietuvoje. Idėjos autoriai mano, kad persirgę, vakcinuoti ar neigiamą koronaviruso testą turintys žmonės galėtų turėti mažiau suvaržymų. Tiesa, tokiam sumanymui pritaria ne visi. Kritikai teigia, kad toks „imuniteto pasas“ galimai diskriminuoja dalį žmonių ir tik dar labiau supriešins visuomenę.

Ar Lietuvai reikalingas „imuniteto pasas“? Kada galėtumėme jo tikėtis? Pagal kokius kriterijus jis galėtų būti išduodamas? Kaip atsakyti į kritiką dėl galimos kai kurių žmonių grupių diskriminacijos?

Laidoje dalyvauja Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos patarėja Simona Stankevičiūtė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Seimo Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė, Seimo socialdemokratų frakcijos narys Gintautas Paluckas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Ved. Aleksandra Ketlerienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Analitinė diskusijų laida, kurioje platus ekspertų ratas apžvelga aktualiausią temą ir ieško sprendimų. Dinamiškoje valandinėje laidoje klausytojas gali apie problemą išgirsti plačiai, išnagrinėtą įvairiais pjūviais. Kiekvieną darbo dieną 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

LRT aktualijų studija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.