Panorama. Premjerė žada, kad baigiantis pavasariui turėtų prasidėti ir masinis skiepijimas (su vertimu į gestų k.)

Šiandien šalyje „Pfizer/BioNTech“ vakcina skiepijami senjorai. Vilniuje panorę būti paskiepyti būtent šio gamintojo preparatu turėjo registruotis vakar.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad nuo rytojaus galės būti skiepijami įmonių, kur dirba daugiau nei 100 žmonių, darbuotojai. Savivaldybių atstovai baiminasi, kad į prioritetus įtraukus tiek daug naujų grupių, kils painiavos.

Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į visuomenę ir paragino skiepytis, ypač vyresnio amžiaus žmones. Prezidentas sako, kad vakcina ne tik apsaugo nuo skiepo, bet ir leidžia jaustis saugiau.

Per pandemiją Lietuvos gyventojų santaupos indėliuose išaugo 3 mlrd. eurų ir pasiekė rekordines aukštumas. Pasak ekonomistų, tai labiausiai susiję su apribotomis galimybėmis išleisti pinigus. Tuo metu įmonių indėliai pirmą kartą nuo pandemijos pradžios ėmė mažėti.

Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė sprendimą – privalomas vaikų skiepijimas demokratinėse visuomenėse gali būti laikomas būtinu.

Reaguodamos į EVA išvadą, kad krešulius reikėtų laikyti labai retu „AstraZenecos“ vakcinos šalutiniu poveikiu, dalis valstybių keičia skiepijimo tvarką.

Lietuva rekomendacijų dėl skiepijimo „AstraZenecos“ vakcina nekeičia – ji tinkama ir turėtų būti naudojama visų amžiaus grupių gyventojams.

Rusijai Ukrainos pasienyje telkiant vis gausesnes pajėgas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apsilankė šalies rytuose, kur susitiko su kariais.

Jungtinės Karalystės ir Airijos ministrai pirmininkai paragino Šiaurės Airiją laikytis rimties bei aptarė britų teritorijoje pastarąją savaitę išaugusius neramumus, kurių policija sako nemačiusi ilgus metus.

Rytų Europos studijų centre atidaryta Prezidento Valdo Adamkaus vardo konferencijų salė.

Minint Holokausto ir heroizmo atminimo dieną, Panerių memoriale pagerbtos Holokausto aukos. Dėl pandeminės situacijos minėjimas šiemet kuklesnis.

Buvusio Žemaitijos seniūno, Lietuvos didžiojo etmono, karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus metai, kuriuos šiemet paskelbė Seimas, bus skirti priminti Lietuvai apie vieną iškiliausių istorijos asmenybių.

Ved. Eglė Bučelytė.