Ryto allegro. Ar šiandien turimas pagalbos priemonių planas kultūros sektoriui – veiksmingas?

Naujienų srautas

Ryto allegro. Ar šiandien turimas pagalbos priemonių planas kultūros sektoriui – veiksmingas?
Ryto allegro 2021.04.08 07:05

Ryto allegro. Ar šiandien turimas pagalbos priemonių planas kultūros sektoriui – veiksmingas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros publikacijų apžvalga.

Lankysimės Vilniaus fotografijos galerijoje, kur šiuo metu veikia menininko Gintauto Trimako personalinė paroda „#Slinktys #Dariniai #Spalva“. Joje eksponuojami pastaruoju metu G. Trimako plėtojami projektai, tęsiantys kūrėjo vystomas fotografinės raiškos reprezentavimo ir pristatymo galimybių paieškas.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje Mykolas Drunga pasakos kaip su koronaviruso pandemija tvarkosi menininkai, kultūrininkai ir plačioji menu ir kultūra besidominti visuomenė.

Pandemijos metu mokymo procesą į virtualią erdvę privalėjo perkelti ir užsienio lituanistinės mokyklos. „Džiaugiuosi, kad pastaraisiais metais atsirado ne viena virtuali lituanistinė mokykla, Lietuvos mokslininkai, mokytojai, kultūros atstovai skiria savo laiko savaitgaliais ar naktimis ir skaito pamokas Amerikos, Australijos, Europos lituanistinėse mokyklose, veda seminarus užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams“, - sako Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Tarptautinių ryšių departamento Švietimo akademijos Tarptautinių ryšių grupės vadovė Vilma Leonavičienė, su kuria laidoje pokalbis apie tai, kodėl karantino etapas užsienio lituanistinėms mokykloms tapo atradimų metu.

Praėjo daugiau nei metai nuo pandemijos. Didžioji dalis kultūros sektoriaus šiandien uždarytas, jo atstovai teigia, kad finansinės paramos sulaukia mažiau nei pernai, vos tik pandemijai prasidėjus. Kokias pagalbos priemones kultūros atstovams siūlo Kultūros bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir kokios pagalbos šiandien kultūros sektoriaus atstovams reikia labiausiai?

Europos šalių kultūros atašė tinklas „EUNIC London“ pradeda transliuoti tinklalaidžių seriją „EUNICAST: susitikime su Europos vizionieriais“, pristatančią išskirtinius šiandien Didžiosios Britanijos kultūros lauke veikiančius europiečius. Tarp jų savo požiūriu į Jungtinės Karalystės kultūros scenos ateitį, dabartinę situaciją, kūrybai įtakos turinčius reiškinius su žymiu BBC žurnalistu Joe Lynamu dalinsis ir lietuvių kūrėja Lina Lapelytė. Pokalbis su kūrėja ir kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje dr. Ūla Tornau.

Domanto Razausko muzikinės naujienos, kuriose nauji Carlo Philippo Emanuelio Bacho, Arvo Parto muzikos leidiniai, saksofono legendos Charleso Lloydo naujas albumas ir unikalus Pharoah Sanderso, „Floating Points“ ir Londono Simfoninio projektas.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau