Labas rytas, Lietuva I d. Birutė Sabatauskaitė – apie tikrąją padėtį dėl diskriminacijos Lietuvoje ir artimiausius darbus

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – balandžio 8-oji, kurią sostinės gyventojai pasitiko su žiemiškais vaizdais. Laidoje – ir apie orus, ir apie būsimus Birutės Sabatauskaitės darbus, o visos temos yra trumpai čia pat.

Parodoje – žvilgsnis į kitą paveikslų pusę. Ar kada nors, pažvelgę į paveikslą, pasmalsavote, kas slypi jo nematomoje, nugarinėje pusėje? Kartais ten – balta drobė, o kartais – ilgametė istorija, kurią pasakoja drobe tapęs senas audinys. Būtent taip kuria menininkė Arūnė Tornau – ji tapo ant senų staltiesių ir lovatiesių, o dabar pirmą kartą prie šių nugarinių paveikslų pusių leidžia prisiliesti ir žiūrovui.

Vintažo medžioklė aukcionuose. Mados pasaulis visada buvo gyvenimo realijų atspindys. Ne išimtis ir pandemija. Sujudo vintažo medžiotojai, jų kovos dėl praeities brangenybių persikėlė į virtualią erdvę.

Orų prognozė. Nors už lango šią dieną buvo žiemiški vaizdai, LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė sako, kad jie tuojau pat pasitrauks visam laikui. Anot sinoptikės, sekmadienį į Lietuvą atkeliaus šilumos banga, kuri tęsis ir kitomis dienomis, tik su trumpais lietumis.

Visi turime teisę būti savimi. Laidoje – apie lygias galimybes ir situaciją dėl diskriminacijos įvairių grupių atžvilgiu Lietuvoje. Šį mėnesį darbus pradėjo naujoji lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, kuri pateikė būsimų darbų gaires bei apžvelgė Lietuvos situaciją pasauliniame kontekste dėl lyčių lygybės indekso.

Kalendorius. 1990-aisiais parodyta pirmoji Marko Frosto ir Davido Lyncho kurto serialao serija, iškart tapusi kultine ir žaibiškai išpopuliarėjusia visame pasaulyje. Nors dabar serialas žinomas visai kitu pavadinimu, iš pradžių jį planuota pavadinti „Šiaurės Dakota“. Koks tai serialas?

Ved. Ignas Krupavičius.