Ryto allegro. Kuo unikali angliškus kotedžus primenančios Kražių kolonijos architektūra?

Ryto allegro

2021.04.07 07:05

Ryto allegro. Kuo unikali angliškus kotedžus primenančios Kražių kolonijos architektūra?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Tarptautinė Valdovų rūmų paroda „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII – XIV a.“ per archeologinius radinius leidžia susidaryti vaizdą, kaip atrodė, kaip rengėsi, kuo buvo ginkluotas Senąją Lietuvos valstybę kūręs ir stiprinęs karinis elitas.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras mini 80-metį ir pristato tinklalaidžių ciklą „Pokalbiai prie Vilnelės“.

Rubrika „Kalbos rytas”. Apie masonus ir jų keliamus humanizmo idealus bei masonų sąsajas su lituanistika Prūsijos Lietuvoje pasakoja Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantė Kotryna Rekašiūtė.

Vienas pirmųjų Vilniaus mikrorajonų – Kražių kolonija – paskelbta valstybės saugomais kultūros paveldo objektais. Kuo paveldosauginiu, istoriniu ir architektūriniu požiūriais ypatingi šie XX a. pradžios, angliškus kotedžus menantys pastatai?

Teatro ir kino kritikė Laura Šimkutė apžvelgia Tomo Smulkio filmą „Žmonės, kuriuos pažįstam“, „Kino pavasaryje“ pelniusį Fipresci prizą.

Laidos „Įgarsintas vaizdas“ autorės Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie muziką kine.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.