Žinios. Siekiant mažinti „AstraZenecos“ skiepų likučius, bus spartinamas vakcinacijos procesas

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 686 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Nuo COVID-19 mirė 6 žmonės.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad bus skiepijami dideli darbuotojų kolektyvai.

Nepaisant augančio naujų užsikrėtimų skaičiaus, Vyriausybė nusprendė nebetęsti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių. Laisvai keliauti po Lietuvą bus galima jau nuo vidurnakčio.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, nustojus galioti judėjimo ribojimams tarp savivaldybių, reikalavimas bendrauti tik vienam namų ūkiui – tebegalioja.

Europos vaistų agentūros vakcinų programos vadovas sako, kad esama ryšio tarp bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos ir kraujo krešulių.

Grenlandijoje prasideda parlamento rinkimai, į kuriuos šįkart nukreiptos daugelio akys. Autonomiškos salos strateginį vaidmenį priminė užpernykštis Donaldo Trumpo siūlymas nusipirkti ją iš Danijos, o dabar pagrindinė kampanijos tema – ar leisti plėtoti retųjų metalų kasyklą, kuri sumažintų Vakarų priklausomybę nuo Kinijos monopolijos.

Rusijoje laukiant protestų sustiprintas saugumas prie kalėjimo, kur įkalintas pagrindinis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas.

Ilgiausiai valdančiam Izraelio premjerui Benjaminui Netanjahu prezidentas suteikė galimybę sudaryti dar vieną vyriausybę.

Pasaulio lyderiai Vienoje rengiasi aptarti Irano branduolinio susitarimo ateitį. Pokalbius koordinuojanti Europos Sąjunga teigia, kad ir Iranas, ir kitos šalys pasirengusios atgal į susitarimą priimti Jungtines Valstijas.

Dalis neįgaliųjų skundžiasi, kad net ir siūlydamiesi dirbti be atlygio, nesulaukia kvietimų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar šiemet žada subsidijas darbdaviams už neįgalių žmonių įdarbinimą.

Ved. Eglė Matonienė.