Radijo byla. Teisininkai ragina neatidėlioti testamento sudarymo

Radijo byla

2021.04.06 14:05

Radijo byla. Teisininkai ragina neatidėlioti testamento sudarymo

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Seimas priėmė Notariato įstatymo pataisas, kurios reglamentuoja notarų paslaugų teikimą ir kurios jau po kelių mėnesių – nuo liepos 1 dienos – leis notarų biurams beveik visas paslaugas teikti nuotoliniu būdu. Kas ir kaip keisis?

Ar esate pagalvoję apie testamento sudarymą, apie savo turto padalijimą įpėdiniams? Teisininkai sako, kad nepaisant amžiaus ar sveikatos būklės, palikimu pasirūpinti būtina ir tai vadina tiesiog atsakingu savo turto valdymu. Ar kinta mūsų požiūris į testamento sudarymą?

Per 2020 m. buvo įvykdyta apie 400 mediacijos procesų ir beveik pusė jų pasibaigė taikos sutartimis, o privaloma tapusi neteisminė mediacija, tikėtina, prisidėjo prie mažesnio šeimos bylų skaičiaus teismuose. Kokios yra mediacijos rūšys, kaip vyksta ir nuo ko prasideda mediacijos procesas?

Laidoje dalyvauja: Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis, advokatas, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partneris dr. Robertas Čiočys, Teisėjų tarybos Teisminės mediacijos komisijos pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo teismo Civilinių bylų teisėjas Artūras Driukas

Ved. Artūras Matusas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kaip elgtis gavus pirmąjį šaukimą į teismą arba antstolio raginimą? Ką derėtų žinoti apie pirkimo pardavimo sutartis, savo teises susidūrus su pareigūnais ar kelią tvora užtvėrusiu kaimynu? Teisininkų patarimai pačiose įvairiausiose gyvenimiškose situacijose. Laida transliuojama antradieniais 14.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo byla

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.