Nenušaunami siužetai. Japonų detektyvai

Nenušaunami siužetai

2021.04.05 18:10

Nenušaunami siužetai. Japonų detektyvai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Laidos vedėjai seniai domisi Japonija ir nors patys joje nėra buvę, tas visiškai jiems nesutrukdė prikaupti apie šią šalį įvairių stereotipų. Laidoje trumpai juos paminėję, netruks pereiti prie japoniškų detektyvų. Turėsite progą sužinoti, kaip japonai, perėmę vakarietiškus "aukso amžiaus” detektyvus, meistriškai išplėtojo detektyvo kaip galvosūkio (honkaku) žanrą, kodėl japoniškuose detektyvuose gausu detalių ir pasakojimo smulkmenų, kokie garsiausi japonų literatūros sekliai, kaip padaryti, kad nužudytasis primintų chrizantemą (svarbiausia – kam to reikia) ir ką bendra su visu šituo turi Puškinas.

Rekomendacijos: kaip įžangą siūlome japonų pasakas “Gyvatės akys”, Marijano Belickio dokumentinę apysaką “Bakterija 078” ir B. Akunino detektyvus, kuriuose minima Japonija (visų pirma “Алмазная колесница” ir “Просто Маса”). Taip pat galima paieškoti Akunino rekomenduotų japonų autorių detektyvų rusiškai leistoje serijoje ”Лекарство от скуки”. Japonų autorių detektyvai: Soji Shimada “Tokyo Zodiac Murders” (yra rusiškai), “The Knight Stranger” (rusiškai ”Двойник с лунной дамбы”), “Murder in the Crooked House”; Seishi Yokomizo “The Inugami Curse” (yra ir filmas “Inugami”), “The Honjin Murders”, rusiškai – “Деревня восьми могил” (yra ir filmas); lietuviškai yra Keigo Higašino “Įtariamojo X pasiaukojimas”, šio autoriaus (Keigo Higashino) kelios knygos yra angliškai. Mėgstantiems audio (ir mokantiems rusiškai) rekomenduojame platformą Storytel, kurioje yra gerai įskaitytų Soji Shimada ir Seishi Yokomizo detektyvų. Jie labai ilgi.

Be to, Laura Joh Rowland detektyvai apie XVII a. Japoniją.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.