Panorama. „AstraZeneca“ vakcina pakviesti pasiskiepyti vilniečiai sako gavę puikią velykinę dovaną

Antrosios Velykos karantine įvairiose Lietuvos vietose – skirtingos. Šiauliuose žmonės gyvai rinkosi į pamaldas, Vilniuje, kur situacija dėl koronaviruso prastesnė, mišias leista stebėti automobiliuose.

Katalikų pasaulis dar vienas Velykas sutinka pandemijos sąlygomis. Vatikane įprastas tūkstantines minias Šventojo Petro aikštėje vėl pakeitė santūresnės mišios, kuriose dalyvavo vos 200 tikinčiųjų.

Šalies žmones Velykų proga sveikinantis Prezidentas Gitanas Nausėda ragina nepasiduoti negandoms ir linki santarvės pandemijos išbandymų akivaizdoje.

Judėjimo ribojimai tarp savivaldybių sunkina ūkininkų pavasario darbus – negali išvykti įsigyti technikai reikalingų detalių, parduoti savo produkcijos.

Pandemija sustabdė šimtus parodų, mugių ir verslo misijų. Todėl klientų, tiekėjų ar žaliavų ieškančioms įmonėms tenka megzti ne gyvai, o virtualiai.

Bulgarijoje ketvirtos kadencijos siekia ministras pirmininkas Boikas Borisovas.

Kaunas planuoja gaivinti laivybą Nemunu – įrengti šliuzą ties hidroelektrine. Tuomet didžiausia Lietuvos upe būtų galima plaukti nuo Druskininkų pro Kauną iki Kuršių marių.

Per pandemiją ištuštėjusiame Berlyno zoologijos sode palepinti jo gyventojai. Velykų rytą gorilų šeimai darbuotojai paliko dovanų krepšį, kuriame ne tik salotos, vaisiai ar daržovės, bet ir margučiai.

Ved. Eglė Bučelytė.