Džiazo pasažai. Duke‘o Ellingtono kūrybos kulminacija – Sakralinės muzikos koncertai

Džiazo pasažai

2021.04.04 15:05

Džiazo pasažai. Duke‘o Ellingtono kūrybos kulminacija – Sakralinės muzikos koncertai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Velykiniuose Džiazo pasažuose skamba ypatinga muzika – sakraliniai Duke‘o Ellingtono kūriniai. Tris Sakralinės muzikos koncertus D. Ellingtonas sukūrė paskutinį savo gyvenimo dešimtmetį – nuo 1965 iki 1974 metų. Šie 3 koncertai, trys savotiškos džiazo mišios tarsi trejybės simbolis, tapo ne tik paskutinio Duko Ellingtono gyvenimo dešimtmečio, bet ir jo viso kūrybinio kelio kulminacija. Monumentalusis Duke‘o Ellingtono triptikas neretai prilyginamas vienam didžiausių žmonijos paveldo šedevrų – J. S. Bacho Mišioms h-moll. Pats autorius sakė, kad tai geriausia ir giliausia jo kada nors parašyta muzika, ir yra atlikęs šiuos koncertus šimtus kartų įvairiose bažnyčiose JAV ir Europoje su savo orkestru, įvairiais chorais bei kviestiniais solistais. Tačiau po D. Ellingtono mirties šie monumentalūs koncertai atliekami itin retai.

Džiazo pasažai kviečia pasiklausyti fragmentų iš trijų D. Ellingtono Sakralinės muzikos koncertų ir prisiminti šį džiazo kunigaikščio kūrybos etapą.

Ved. Jūratė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Džiazo pasažai – laida ne tik džiazo mėgėjams, bet ir tiems, kurių ausys, mintys ir širdys atviros naujiems muzikiniams nuotykiams. Spalvinga džiazo asmenybių galerija, kelionės džiazo istorijos vingiais, garbinga džiazo praeitis ir karščiausios šio žanro naujienos, modernūs garsovaizdžiai ir nostalgiškas senojo džiazo skambesys. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Džiazo pasažai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.