Pasaulio 5. Politinė krizė Brazilijoje: ar Bolsonaro ruošia dirvą valdžios užgrobimui?

Pasaulio 5

2021.04.04 12:10

Pasaulio 5. Politinė krizė Brazilijoje: ar Bolsonaro ruošia dirvą valdžios užgrobimui?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Brazilijoje nuo koronaviruso kasdien mirštant tūkstančiams žmonių, įtampų dėl to, kaip į sveikatos krizę reaguoja valdžia tik daugėja – kraštutinių dešiniųjų pažiūrų prezidentas Jairas Bolsonaro į krizę toliau moja ranka ir kritikams siūlo „nustoti skųstis“.

Prie problemų šią savaitę prisidėjo ir politinė krizė, po to kai prezidentas pakeitė šešis ministrų kabineto narius ir tris kariuomenės vadus. Pasitraukęs gynybos ministras atsistatydinimo pareiškime rašė, jog bandė „išsaugoti kariuomenę kaip valstybės instituciją“. Tai kursto nerimą, jog diktatūros laikams simpatijų neslepiantis prezidentas siekia palenkti kariuomenę savo naudai.

Kiek pagrįsti nuogąstavimai, jog prezidentas galbūt imasi veiksmų vesti Braziliją autoritarizmo keliu?

„Pasaulio 5“ – pokalbis su brazilų žurnalistu, naujienų portalo „The Brazilian Report“ vyr. redaktoriumi Gustavo Ribeiro ir Oklahomos universiteto Brazilijos studijų profesoriumu Fabio de Sa e Silva.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.