Laba diena, Lietuva. Lietuvos miestai ruošiasi Velykų savaitgaliui: vieni vakcinuos gyventojus, kiti siekia vakcinas išnaudoti iki švenčių

Vakcinacijos iššūkiai Šiauliuose: „AstraZeneca“ ryžtasi skiepytis kas penktas, dalis antro skiepo negrįžta

Premjerės patarėja sveikatos apsaugai teigia, kad po Velykų bus svarstoma apie ribojimų laisvinimą. Velykiniu laikotarpiu kai kurios savivaldybės ruošiasi intensyviai vakcinacijai, kai kurios žada savaitę iki švenčių pabaigti su nuliu likusių vakcinų. Viena tokių – Šiaulių. Apie padėtį kalbamės su Šiaulių visuomenės sveikatos biuro direktore Henrieta Garbeniene bei Šiaulių centro poliklinikos direktoriumi Mindaugu Maželiu.

Kiaušinių ekonomika: vartotojai dažniau rūpinasi, kokiomis sąlygomis augo vištos

Statistikos departamento duomenimis, vienas Lietuvos gyventojas per metus vidutiniškai suvartoja arti 300 kiaušinių, t.y. beveik po vieną kasdien. Žinoma, dalį jų – ne tiesiogiai virtus ar keptus, bet gaminant kitus patiekalus ar produktus. Maisto produktų kainų stebėjimo ir palyginimo platformos „Pricer.lt“ teigimu, prekybos tinklai 2–3 savaitės iki Velykų nustato aukštesnį kiaušinių kainų lygį, o artėjant šventėms – daromos nuolaidos. Pasakoja LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba atnaujina atmosferos radiozondavimą

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba atnaujina atmosferos radiozondavimą – kiekvieną naktį į dangų paleis radiozondą, kuris pakyla net iki 30 kilometrų. Kodėl reikia tokių matavimų, domėjosi kolegė Kaune Jūratė Anilionytė.

Neįprastas mokslininkų derlius: universitete augina lietuviškas krevetes

Klaipėdos universiteto mokslininkai nuima neįprastą derlių – baltakojes blyškiąsias krevetes. Laboratorijoje krevetės auginamos moksliniais tikslais – aiškinamasi, kokių sąlygų ir pašarų reikia, kad jos gerai augtų. Tikimasi, radus palankiausią technologiją, ją pasiūlyti verslui.

Urbonaitė: Vyriausybei siūlau nedaryti klaidų, po kurių reiktų sakyti, kad prezidentas buvo teisus

Metas penktadieniniam politologės, MRU lektorės Rimos Urbonaitės komentarui. Šį kartą apžvalgininkės akiratyje – vakcinacijos situacija.

Gyva laboratorija tapęs Izraelis: kovoje su COVID-19 šalis jau mato žalią šviesą

Izraelio valdžia nebesijaudina dėl ligoninių apkrovos ir šalies medicinos pajėgumų. Šalies žmonės – mėgaujasi laisve. Beveik 90 procentų izraeliečių, vyresnių nei 50 metų, yra pilnai paskiepyti abejomis dozėmis. Izraelis, kuriame gyvena apie 9 milijonus žmonių, tapo natūralia vakcinos bandymų laboratorija pasauliui. Pokalbis su komunikacijos specialiste tiesiogiai iš Izraelio Živile Avital Juonyte.

Dizaino įgūdžius pasitelkia dekoruodama desertus: žmonės netiki, kad jie – valgomi

Kostiumo dizainą baigusi vilnietė Daiva Pečiulienė pastaruosius penkerius metus ne siuva, bet gamina ir dekoruoja desertus. Menininkės darbai išsiskiria puošnumu, todėl neretai žmonėms kyla klausimas, ar desertas valgomas. Didžiąją dalį laiko dabar moteris skiria Velykinių meduolių dekoravimui. Domėjosi Rūta Katkevičienė.

Marijampoliečio rankose kiaušiniai virsta meno kūriniais: dekoruoja kristalais ir graviruoja

Kiaušiniai gali būti ne tik marginti, jie gali tapti meno kūriniais. Pamatyti tokius kiaušinius galima Marijampolėje. Ramūnas Sinkevičius vištų, ančių, stručių kiaušinius dekoruoja kristalais, laikrodžiais, juos pjausto, graviruoja. Sako šeima dėl jo pomėgio kiaušinienės jau yra atsivalgiusi. Kiaušinių dekoru domėjosi Rūta Lankininkaitė.

Mažeikių rajone Velykas pasitinka rekordiniu žaidimu: pagamino 50 m ilgio lovelį

Mažeikių rajone Tirkšliuose pagamintas rekordinio dydžio Velykinis žaidimas. Net pusšimčio metrų ilgio margučių ridenimo lovelis ir specialūs kiaušiniai, kurių kiekvienas sveria net po 7 kilogramus. Daugiau apie Tirkšlių gyventojų velykinę pramogą pasakoja Aina Mizgirdė.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga su Dariumi Matu.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau