Lietuvos diena. Kokie sprendimai leis užtikrinti sklandžią visuotinę vakcinaciją nuo COVID-19?

Lietuvos diena

2021.04.02 13:05

Lietuvos diena. Kokie sprendimai leis užtikrinti sklandžią visuotinę vakcinaciją nuo COVID-19?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kokie sprendimai leis užtikrinti sklandžią visuotinę vakcinaciją nuo COVID-19. Kokie informacinių ir ryšio technologijų sprendiniai bus itin svarbūs užtikrinant masinės vakcinacijos sėkmę. Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytame vakcinavimo plane nurodyta, kad masinė vakcinacija galėtų prasidėti birželio mėnesį. Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvoje pirmąja vakcinos doze nuo koronaviruso paskiepyta beveik 349,6 tūkst. gyventojų, antrąja – per 165,7 tūkst. žmonių.

Prezidentas Gitanas Nausėda su krašto apsaugos vadovybe aptarė kariuomenės parengtį ir pratybų planus, pasirengimą būsimam kariuomenės personalo vakcinavimui. Nacionalinės saugumo strategijos atnaujinimą XVIII Vyriausybė yra įtraukusi į savo programą. Anot jos, tai būtina daryti, nes keičiasi saugumo aplinka, kyla naujų iššūkių.

Dėl nuo 2023-ųjų pasikeisiančios kelių apmokestinimo tvarkos, kai rinkliavos dydis priklausys ne nuo laiko, o nuo nuvažiuoto atstumo, išaugs transporto kaštai, o tai nuguls ant vartotojų pečių, sako nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“. Pasak „Linavos“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo, vežėjai sutinka, kad kelių apmokestinimo pokyčiai reikalingi, tačiau tvirtina, jog jie yra per drastiški. Vežėjų teigimu, po poros metų pasikeisianti tvarka iki 20 kartų išaugins jų mokamą kelių mokestį.

Balandžio 2-oji – garsiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Idėja ją švęsti kilo Jellai Lepman. Parašiusi atvirą laišką skaitytojams paragino švęsti šią dieną. Nuo tada šventę kasmet remia kurios nors šalies Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos skyrius. Tos šalies rašytojas parašo visuomenei laišką – kreipimąsi, o dailininkas kuria plakatą knygos ir skaitymo tema.

Ved. Paulius Šironas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.