Ryto allegro. Plėsti diskriminacijos suvokimo ribas: naujoji lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė

Ryto allegro

2021.04.02 07:05

Ryto allegro. Plėsti diskriminacijos suvokimo ribas: naujoji lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Literatūros ir meno“ apžvalga.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerija pristato keramikės Kristinos Paulauskaitės-Ramonaitienės kūrybos parodą „(ne)LIESTI“. Autorė sako norinti, kad keramikos kūriniai būtų ne statiški, o patrauklūs visiems žiūrovams, ypač mažiesiems, kuriems svarbu klausyti, liesti, išgyventi.

Eglės Baliutavičiūtės naujų knygų apžvalga: estų rašytojos Maarjos Kangro „Stiklo vaikas” ir Neringos Vaitkutės „Jeronimas Dryžius ir įsivaizduojamų draugų departamentas”.

Muzikantas ir prodiuseris Viktoras Diawara įsteigė paramos fondą „Teriya“. Vienas pagrindinių fondo tikslų – Malyje įkurti kultūros centrą. Šia iniciatyva jis atiduoda pagarbą savo afrikietiškoms šaknims ir tėvui – garsiam Afrikos rašytojui Gaoussou Diawara.

Darbą pradėjo naujoji lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. Kokiomis priemonėmis teisininkė ketina didinti visuomenės sąmoningumą ir suvokimą apie diskriminaciją?

„4 milijonai”: pokalbis su Vokietijoje gyvenančia pianiste Guoda Gedvilaite.

Pabaigus rodyti kino režisieriaus Andrzej Wajda filmų retrospektyvą, LRT PLIUS pradeda rodyti XXI a. skirtingų Lenkų kino režisierių darbus, sulaukusius didelio visuomenės dėmesio ne tik Lenkijoje, bet ir tarptautiniame kino kontekste.

Dar viena naujiena LRT PLIUS eteryje – dokumentikos ciklas apie šiuolaikinio meno kūrėjus. Kiekvieną savaitę žiūrovai išvys vienas kitą papildančius „Vizionierių“ ir „Nuostabių minčių“ dokumentikos epizodus, supažindinsiančius su svarbiausiais Lietuvos ir užsienio šiuolaikinio meno kūrėjais.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.