Garso ekspedicija. Pakilti virš teksto – Liudo Mockūno „Polilogai“

Garso ekspedicija

2021.04.01 10:05

Garso ekspedicija. Pakilti virš teksto – Liudo Mockūno „Polilogai“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Neseniai pasirodė kitoks Liudo Mockūno albumas – dvigubas leidinys „Polilogai“ skirtas šiuolaikinei akademinei muzikai. Nuosekliai besidomintys naująja Lietuvos kūrėjų muzika tikrai yra girdėję ir matę Liudą Mockūną atliekant šiuolaikinę kompozicinę muziką – naujame albume užfiksuotas 15 metų laikotarpis.

Pokalbis „Garso ekspedicijoje“ – apie nykstančias žanrų ribas, siekį grojant veikti virš teksto, discipliną, kurią atneša akademinės muzikos atlikimas, autorių stilistinę įvairovę ir tapatumą, ir tai, kas slepiasi po kompozitorių sparnuota fraze „daryk, ką nori“.

Albume skamba Vytauto Germanavičiaus „Povandeninės geometrijos“, Osvaldo Balakausko „Polilogo“, Dietricho Eichmanno „Flight For Liudas“ ir Anatolijaus Šenderovo „Exodus“ ištraukos.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.