Pilno metro. Žmogus ar robotas? Nejaukumo tyrinėjimai Vytauto Pluko ir Domo Petronio filme „Ieva“

Pilno metro

2021.03.30 11:05

Pilno metro. Žmogus ar robotas? Nejaukumo tyrinėjimai Vytauto Pluko ir Domo Petronio filme „Ieva“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Laboratorijoje sukuriamas robotas. Lyg naujagimis jis tiria aplinką primityviomis juslėmis. Tokie reiškiniai kaip atstumas, svoris, šviesa ar dydis jam dar sunkiai suvokiami, tačiau robotas bando atkartoti gyvo žmogaus judesius“ – taip aprašomas trumpametražis Vytauto Pluko ir Domo Petronio „Kino pavasaryje“ pristatomas filmas „Ieva“. Ar tai, ką mes matome yra gyva? Kas objektą padaro gyvu? Sąmoningumas ar kitos ypatybės? Pokalbis su kūrėjais apie (ne)tolimos ateities nuojautas bei empatiją į žmogų panašiems robotams.

Operatorius ir režisierius Vytautas Katkus festivalyje taip pat pristato savo antrąjį trumpametražį filmą „Miegamasis rajonas“, kurio premjera įvyko Venecijoje.

#PiktosKinoKritikės – Ilona Vitkauskaitė ir Santa Lingevičiūtė – apžvelgia „Kino pavasario“ Meistrų programą.

Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.