Ryto allegro. Kaip nepaversti vėliavos įkaite?

Ryto allegro

2021.03.30 07:05

Ryto allegro. Kaip nepaversti vėliavos įkaite?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinės spaudos apžvalga.

Rašytoja, teatrologė Rūta Vanagaitė į dienos šviesą ištraukė nuo 1973 m. kauptus teatro režisieriaus Eimunto Nekrošiaus repeticijų užrašus. Pokalbis apie sukauptą medžiagą ir ištrauka iš 1997 m. vestų užrašų statant Šekspyro „Hamletą“.

Kovo 31 d. sukanka 100 metų, kai Palanga 1921 metais buvo sugrąžinta Lietuvai. Palangos grąžinimas Lietuvai buvo sudėtingas, nes Latvija visomis išgalėmis siekė išlaikyti žemes, kurios teikė priėjimą prie jūros. 1918 – ųjų vasario 16 d. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, prasidėjo Lietuvos ir Latvijos ginčai dėl Palangos ir Šventosios. Ginčas užsitęsė beveik trejus metus, kol 1920 m. rugsėjo 28 d. Rygoje abi valstybės pasirašė sutartį, kad sienos klausimą turi spręsti Tarptautinė arbitražo komisija.

Savaitgalį parodų ir susitikimų erdvėje „Editorial“ atidaroma Briuselyje gyvenančios lietuvių menininkės, rašytojos ir tyrėjos Godos Palekaitės personalinė paroda „Stipriausias raumuo žmogaus kūne yra liežuvis“.

Klasikos koncertų salė.

Vilniuje, Saltoniškių požeminėje perėjoje LGBT vėliavos perdažytos į Lietuvos trispalvę atvejis pastaruosius metus yra tik vienas iš daugelio pavyzdžių, kaip valstybinis simbolis – Lietuvos vėliava naudojama visuomenę skaldančiais, o ne vienijančiais tikslais. Kaip nepaversti vėliavos įkaite? Kada vėliava yra piktnaudžiaujama?

Menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.