Nenušaunami siužetai. Itališki detektyvai

Nenušaunami siužetai

2021.03.29 18:12

Nenušaunami siužetai. Itališki detektyvai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Nutarę plačiau pakalbėti apie itališkus detektyvus, laidos vedėjai iš pradžių mėgino juos klasifikuoti, bet netrukus pripažįsta, kad iš esmės itališkus detektyvus skaito ar žiūri tie, kurie myli Italiją. Net nelabai svarbu, ar tai komisaro Montalbano Sicilija, ar detektyvo Aurelijo Zeno Roma, ar Picofalkonės tyrimų skyriaus šunsnukių Neapolis. O prasidėjo beveik viskas nuo legendinio, visų laikų sėkmingiausio Italijos televizijos serialo „Aštuonkojis“ ir neatsispiriamojo komisaro Katanio.

Rekomendacijos: siūloma prisiminti Umberto Eco detektyvus, bet veikiau būtent dėl to, kad tai retas pavyzdys italo parašytų detektyvų ne apie Italiją; Maurizio de Giovanni „Picofalkonės šunsnukiai“, Michaelio Dibdino detektyvai apie Aurelio Zeną (pvz. „Cosi fan tutti“ – jis angliškai, tik pavadinimas itališkai) bei pagal juos pastatytas britų serialas „Zen“; Andrea Camilleri knygos apie komisarą Montalbaną („Terakotinis šuo“, „Kelionė į Tindarį“, „Vandens forma“, „Smuiko balsas“, „Užkandžių vagis“) ir TV serialas pagal jas; serialas „La Piovra“ (Aštuonkojis).

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.