Pakeliui su klasika. Svarbiausios stygos kanklininkės Aistės Bružaitės gyvenime

Pakeliui su klasika

2021.03.29 16:05

Pakeliui su klasika. Svarbiausios stygos kanklininkės Aistės Bružaitės gyvenime

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kol negalima rengti koncertų, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatro orkestras įrašinėja ciklą, kurį žiūrovai galės išvysti per LRT PLIUS kanalą. Apie ciklą, jo turinį ir idėją pasakoja LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila.

Kovo 26 d. vakarą virtualios ceremonijos metu įteikti Fortūnų apdovanojimai Kauno teatralams už įsimintiniausius 2020 m. scenos meno kūrinius. Apie kitokį šių metų renginį ir geriausiais išrinktus teatro scenos darbus kalbamės su teatrologe, Fortūnų apdovanojimų vertinimo komisijos pirmininke Rūta Mažeikiene.

Lietuvos muzikos informacijos centras paskelbė, kas pateko į 2021 m. muzikos rinktinę „Note Lithuania“. Pasakoja MIC'o projektų vadovė Radvilė Buivydienė.

Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ neseniai išleido Lietuvos liturginės muzikos kompozicijų konkurso natų leidinį, kuriame – Kristinos Vasiliauskaitės, Linos Kairytės, Vilimo Norkūno, Luko Butkaus ir Mykolo Treščenkino ciklai mišriam chorui. Apie choro veiklą, konkursą ir leidinį pasakoja choro meno vadovas ir dirigentas Imantas Šimkus.

Kanklės dar vadinamos lietuviškąja arfa. Kodėl būtent šiuo instrumentu prabilti į klausytojus pasirinko Aistė Bružaitė? Nuo stygų jautrumo iki neaprėpiamų kūrybinių horizontų – pokalbyje su rubrikos „Be kaukių“ viešnia.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.