Džiazo pasažai. Žvilgsnis į džiazo istoriją su Verve muzika

Džiazo pasažai

2021.03.28 15:05

Džiazo pasažai. Žvilgsnis į džiazo istoriją su Verve muzika

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lygiai prieš 65-erius metus prasidėjo vienos reikšmingiausių džiazo leidyklų Verve istorija. 1956-ųjų paskutinėmis kovo dienomis Ella Fitzgerald, Normano Granzo paskatinta įdainavo Colui Porteriui skirtą albumą „Ella Fitzgerald Sings the Cole Porter SongBook“. Balandžio pirmosiomis dienomis šios plokštelės tiražai jau nugulė muzikos parduotuvių prekystalius, o ant jos voko šalia žaismingos Fitzgerald nuotraukos puikavosi naujas ženklas Verve. Pagaliau išsipildžiusį siekį dirbti su talentinga dainininke sumanus prodiuseris pažymėjo naujos leidyklos sukūrimu.

Per 65 gyvavimo metus garsioji muzikos leidykla patyrė ne vieną pokytį, tačiau ir 21-me amžiuje ji išlieka viena pačių svarbiausių džiazo leidyklų, ir vienu pagrindinių skambančios džiazo istorijos šaltinių. Džiazo pasažai kviečia prisiminti Verve istoriją bei pasiklausyti joje gimusių įrašų.

Ved. Jūratė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Džiazo pasažai – laida ne tik džiazo mėgėjams, bet ir tiems, kurių ausys, mintys ir širdys atviros naujiems muzikiniams nuotykiams. Spalvinga džiazo asmenybių galerija, kelionės džiazo istorijos vingiais, garbinga džiazo praeitis ir karščiausios šio žanro naujienos, modernūs garsovaizdžiai ir nostalgiškas senojo džiazo skambesys. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Džiazo pasažai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.