N-7

Drama „Kol kregždės sugrįš“

Elito kinas.

Kol kregždės sugrįš (En attendant les hirondelles).

Drama, 2017 m. N-7. Alžyras, Prancūzija, Vokietija.

Režisierius: Karim Moussaoui.

Vaidina: Mohamed Djouhri, Hania Amar, Hassan Kechache, Mehdi Ramdani, Nadia Kaci, Sonia Mekkiou, Chawki Amari, Lamri Kaouane, Aure Atika.

Filmas pasakoja tris istorijas, kurios perteikia mums intriguojantį šiuolaikinio Alžyro ir šiandienos arabiško pasaulio vaizdą. Šio filmo personažai – trijų skirtingų kartų, visuomenės sluoksnių, įvairiuose šalies kampeliuose gyvenantys žmonės. Nekilnojamojo turto pardavimu besiverčiantis Muradas gyvena pasiturinčiai, tačiau jaučia, kad artimieji juo nusivylę, ir nebežino, kaip padaryti juos laimingus. Jauna mergina Aiša su jaunu vaikinu Džalilu ir jo tėvu keliauja per visą šalį.

Mergina vyksta pas jai seniai skirtą sužadėtinį, už kurio turi ištekėti. Tačiau Aišai sunku apsispręsti, ar pasirinkti sužadėtinį, ar pasiduoti ką tik užgimusiems jausmams Džalilui. Ambicingam neurologui Dahmanui netikėtai tenka stoti akistaton su seniai pamiršta praeitimi, kai jis apkaltinamais rimtais neteisėtais veiksmais.

Filmas rodytas tarptautinio Kanų kino festivalio programoje „Ypatingas žvilgsnis“. Pelnė specialų Lumiere’ų apdovanojimą kaip geriausias debiutinis filmas. Iš viso 3 apdovanojimai ir 6 nominacijos.