Ryto allegro. Kodėl istorinių sostinių statuso idėją vienareikšmiškai palaiko Kernavė ir Trakai, o Vilnius ir Kaunas ją vertina santūriai?

Ryto allegro

2021.03.25 07:05

Ryto allegro. Kodėl istorinių sostinių statuso idėją vienareikšmiškai palaiko Kernavė ir Trakai, o Vilnius ir Kaunas ją vertina santūriai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausio kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ numerio apžvalga.

Kauno IX forto memorialiniame komplekse lankytojams pristatoma lauko paroda „Istorijos lūžiai. Vietos atspindžiai“. Interaktyvi parodos ekspozicija kviečia ne tik pamatyti, bet ir įsijausti į painią XX a. politinių lūžių atmosferą.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Pokalbis su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, profesoriumi Robertu Šerveniku, tapusiu Kauno valstybinio choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu.

Seimo kultūros komitete gimė idėja Kernavei, Trakams, Kaunui ir Vilniui suteikti istorinių sostinių statusą. Vienas pagrindinių šios idėjos tikslų – siekis pritraukti didesnę valstybės finansinę paramą mažosioms šalies istorinėms sostinėms. Kokias bendradarbiavimo ir kultūros paveldo objektų įveiklinimo galimybes, kartu – rizikas mato visi keturi miestai?

Po kelių mėnesių pertraukos lankytojams atsiveria Nacionalinė dailės galerija (NDG), kviesdama į dvi parodas, skirtas Lietuvos ir JAV menininkei vizionierei Aleksandrai Kasubai. Apie pirmą kartą NDG pristatomą menininkės palikimą, apimantį septynis jos kūrybos dešimtmečius, šios menininkės išskirtinumą pokalbis su dr. Elona Lubyte ir menininke Emilija Škarnulyte.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.