60 minučių. Ar bus grįžta prie lokalių karantinų įvedimo?

60 minučių

2021.03.24 17:05

60 minučių. Ar bus grįžta prie lokalių karantinų įvedimo?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Daugėja koronaviruso atvejų. Aptariamos lokalių karantinų įvedimo galimybės. Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį teigė, kad Lietuvoje nustatyti du Pietų Afrikos Respublikos koronaviruso atmainos atvejai. Ministrės Pirmininkės teigimu, reaguojant į šią informaciją, gali tekti svarstyti tam tikrus karantino sugriežtinimus.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad subsidijos įmonėms, kurių apyvarta antrojo karantino metu krito 30 proc. ir daugiau, dalijamos „vangiai ir sunkiai“. Ekonomikos viceministro teigimu, antrame pagalbos verslui pakete numatytas subsidijų lubas planuojama didinti iki 300 tūkst. eurų.

Per metus penktadalis profesinių mokyklų mokinių galvojo apie savižudybę, 12,4 proc. – apie savižudybės planą, o per visą savo gyvenimą ketvirtadalis mokinių bandė nusižudyti, 25,8 proc. – save žalojo. Tokius duomenis atskleidė 2019–2020 metais atliktas tyrimas. Anot tyrėjų, tokia situacija yra rimtesnė, nei buvo galima įsivaizduoti.

Per 2020 metus administracinė našta verslui buvo sumažinta 6 mln. eurų, teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Nurodoma, kad labiausiai administracinę naštą sumažino Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos statistikos departamentas, Lietuvos transporto saugos administracija. Labiausiai administracinę naštą padidino Aplinkos ministerija.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.