Žinios. Blogėjant epidemiologinei situacijai karantino švelninimai gali virsti ribojimais

Lietuvoje nustačius Pietų Afrikos Respublikos koronaviruso atmainą, neatmetama galimybė griežtinti karantiną, teigia premjerė Ingrida Šimonytė. Vyriausybė naujus suvaržymus jau gali svarstyti artimiausiomis dienomis. Mokslininkai PAR atmainą įvardija kaip itin pavojingą, ja suserga ir jau paskiepyti, ir anksčiau persirgę COVID-19.

Seimas leido Vyriausybei įpareigoti kai kurių sričių darbuotojus privalomai periodiškai tirtis dėl koronaviruso. Patekę į tokį sąrašą ir atsisakę testuotis darbuotojai turės arba dirbti nuotoliniu būdu, arba būti nušalinti nuo pareigų be teisės į atlyginimą.

Premjerės Ingridos Šimonytės iniciatyva į Seimą grįžo pernai palaikymo nesulaukęs siūlymas viešojo maitinimo sektoriui laikinai nustatyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą. Jį palaiko patys restoranų verslo atstovai, tačiau kritikuoja Seimo opozicija ir dalis ekonomistų: lengvata valstybės biudžetui kainuotų apie 90 mln. eurų, o veiksmingumas esą neaiškus.

Vokietija pratęsia karantiną iki balandžio 18-osios, o kanclerė pareiškė, kad padėtis labai rimta, nes britiškosios atmainos plitimas yra tarsi nauja pandemija. Kaimbenjaminas neyninė Danija skelbia planą atsiverti, kai gegužę bus paskiepyti vyresni kaip 50. Nesibaigia neaiškumai dėl „AstraZeneca“ vakcinos: bendrovė žada sklaidyti naujas, jau Amerikos agentūros, abejones dėl duomenų. Tuo metu Jungtinė Karalystė pagerbia mirusius per pandemijos metus.

Seimo opozicinės Valstiečių ir žaliųjų bei Darbo partijos frakcijos pasirašė koalicijos susitarimą. Opozicijos lyderis keisis ir bus renkamas bendru sutarimu. Pirmuoju bus buvęs premjeras Saulius Skvernelis.

Izraelyje šiandien – jau ketvirti rinkimai per mažiau kaip dvejus metus, bet skilusioje šalyje jie ir vėl gali nesuteikti aiškumo dėl to, kas sudarys vyriausybę. Dvylika metų vadovaujantis, dėl korupcijos teisiamas Benjaminas Netanyahu tikisi sėkmės po neįprastai sparčios skiepijimo kampanijos bei susitaikymo su arabų šalimis, bet neaišku, ar ras pakankamai partnerių suburti daugumą Knesete.

Sportas.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau