Ryto allegro. Atidaryta paroda „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“

Ryto allegro

2021.03.23 07:05

Ryto allegro. Atidaryta paroda „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinės spaudos apžvalga.

Amerikoje vykstančiame filmų festivalyje režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ pelnė pagrindinį apdovanojimą.

Rašytojos, menininkės Paulinos Pukytės komentaras apie kino apdovanojimų biurokratiją – 17 puslapių taisyklių ir „3 dienos, 3 naktys“ viskam padaryti.

Paroda „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ kol kas yra sudėtingiausias ir ambicingiausias MO muziejaus projektas, įtraukiantis 25 tarptautinius muziejus, galerijas ir privačias kolekcijas. Apie 120 kūrinių į šią parodą atkeliavo net iš 5 valstybių.

Lietuvos universitetų mokslininkų bendruomenė skambina pavojaus varpais – po kelių dienų jie bus atkirsti nuo svarbių mokslinių duomenų bazių. Šalies mokslininkams ir studentams būtinų mokslinių duomenų bazių prenumerata buvo finansuojama europiniais pinigais. Pasibaigus projektui lėšų nebeliko, o valstybės biudžete tam suma nenumatyta.

Jaunojo režisieriaus Sauliaus Baradinsko septynerius metus kurtas debiutinis trumpametražis filmas „Auksinės minutės“ keliavo ir keliauja po pasaulio festivalius ir pagaliau bus pristatytas Lietuvoje – „Kino pavasario“ Metų atradimų programoje. Filme pasakojama istorija apie Liudą, kurio „auksinės minutės“ sustojus širdžiai slenka aplinkinių abejingumo fone.

Klasikos koncertų salė.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.