LRT forumas. Vyriausybės šimtadienį aptarusi Šimonytė abejoja, kad suvaldant pandemiją kas nors galėjo padaryti daugiau nei Dulkys

Savaitgalį premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamas ministrų kabinetas peržengė 100 dienų slenkstį. Pirmi trys Vyriausybės mėnesiai buvo skirti COVID-19 suvaldymui Lietuvoje ir skaičiai rodo, kad viruso plitimą pažaboti pavyko – sergamumas krito nuo kelių tūkstančių iki kelių šimtų per parą.

Naujojo ministrų kabineto darbo pradžioje ligoninėse stigo lovų, o gydymo įstaigų vadovai kalbėjo apie sistemos griūtį. Tačiau jau pradedamos grąžinti planinės paslaugos, o pagal skiepijimo tempus, Lietuva yra tarp greičiausiai vakcinavimo procesą vykdančių Europos Sąjungos (ES) valstybių – viršijamas ES vidurkis.

Tiesa, Vyriausybės pusėn buvo pažerta kritikos dėl prastos komunikacijos, dėl vakcinavimo strategijos, užsidelsusio karantino. Visuomenė pasigenda ryžtingesnių ir lankstesnių Vyriausybės žingsnių, o didelę kritikos laviną sukėlė ir sprendimas stabdyti skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, nors mokslininkai tikino, kad tam nebuvo pagrindo.

Laidoje „LRT Forumas“ – premjerė Ingrida Šimonytė.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau