Žinios. JAV tyrimo duomenys: „AstraZeneca“ nuo simptominės COVID-19 formos apsaugo 79 proc.

Šalies vadovai pirmadienį skiepijasi nuo COVID-19 „AstraZeneca“ vakcina. Ryte jau pasiskiepijo prezidentas Gitanas Nausėda. Po jo pasiskiepijo ir premjerė Ingrida Šimonytė. Vėliau – Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Pirmadienį pasiskiepys ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jungtinėse Valstijose, Čilėje ir Peru atlikti bandymai rodo, kad „AstraZenecos“ vakcinos veiksmingumas, apsaugant nuo simptominės COVID-19 formos siekia 79 proc.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 318 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Nuo COVID-19 mirė dar 8 žmonės.

Kontaktinis ugdymas atnaujintas 45 savivaldybėse, tačiau duris atvėrė ne visos mokyklos.

Briuselyje susirinkę Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pritarė sankcijoms, nukreiptoms į žmogaus teisių pažeidėjus Kinijoje, Rusijoje ir kitose šalyse.

Kinijoje prasidėjo buvusio Kanados diplomato teismas.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras atliks tyrimą dėl kardinolo Vincento Sladkevičiaus, dirigento Sauliaus Sondeckio ir aktoriaus Donato Banionio figūravimo sovietų saugumo KGB bylose.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl savaitgalį mitinge Vilniuje išsakytų pasisakymų, skirtų parlamentarui Tomui Vytautui Raskevičiui.

Praėjus beveik 3 mėn. nuo nelaimės Norvegijos Asko miestelyje, kur nuslinko kalno šlaitas, netoli namų esančiame plote rastas, kaip manoma, dingusios lietuvės Rasos Lasinskienės kūnas.

Rytų Australijoje tęsiantis smarkioms liūtims, tūkstančiai Sidnėjaus priemiesčių gyventojų evakuojami dėl potvynio, kuris šalyje jau vadinamas didžiausiu per pusę amžiaus.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau