Draugystė veža. Kaip atrodo laimingi žmonės?

Draugystė veža

2021.03.20 14:35

Draugystė veža. Kaip atrodo laimingi žmonės?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kovo 20 – ąją, minima Žemės diena, Pavasario lygiadienis ir – Tarptautinė laimės diena. Kaip atrodo laimingi žmonės? Ar egzistuoja ryšys tarp asmenybės bruožų ir pasitenkinimo gyvenimu? Ir apskritai – ar galime laimę apibrėžti kažkokiais kriterijais?

Šioje laidoje pamėginome sužinoti dviejų laimingų merginų laimės receptus. Vaiva Dulevičiūtė – gimusi 900 gramų, nuo vaikystės kojomis nėra lietusi žemės, juda neįgaliojo vežimėliu, jai diagnozuotas cerebrinis paralyžius. Ir Rima Malickaitė – Nukryžiuotojo Kristaus seserų kongregacijos sesuo, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvių katalikų mokslo akademijai priklausančios Mažosios akademijos kursų apie krikščionybę suaugusiesiems koordinatorė, knygos vaikams „Mėlynas apsiaustas“ autorė. Abi pašnekovės, paklaustos, ar jos yra laimingos, labai užtikrintai pasakė „taip“!

Mokslininkai, atskleisdami ryšį tarp asmenybės bruožų ir pasitenkinimo gyvenimu, atskleidžia penkias laimingų žmonių asmenines savybes. Su pašnekovėmis aptarsime tokias asmenines savybes: entuziazmą, meilę sau, darbštumą, atjautą, jautrumą ir smalsumą. Kitais tyrimais yra nustatyta, kad laimė yra gebėjimas mėgautis dabartine padėtimi, darbavimasis su malonumu, pasimėgavimu, gyvenimas šia diena, būti optimistu, gebėjimas tinkamai pasirinkti, visada būti savimi ir t.t.

Laimės sąvoką nuo seno tyrinėja filosofijos, etikos, psichologijos ir teologijos mokslai. Laidoje, su pašnekovėmis, patyrinėsime ir mes.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.