Lietuvos diena. Ar bus leista „AstraZeneca“ vakcina skiepytis visiems norintiems be eilės?

Lietuvos diena

2021.03.18 13:05

Lietuvos diena. Ar bus leista „AstraZeneca“ vakcina skiepytis visiems norintiems be eilės?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, atnaujinus sustabdytą skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo kovido, svarstoma leisti skiepytis visiems norintiems, be prioritetinės eilės. Pasak Arūno Dulkio, „artimiausiomis dienomis ar valandomis“ tikisi palankių sprendimų iš Europos vaistų agentūros dėl šios vakcinos, tačiau pripažino, kad Europos šalims, tarp jų – ir Lietuvai stabdant skiepijimą šia vakcina, jai suduotas „stiprus reputacinis smūgis“.

Seimas apsisprendė dėl Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, kurios leistų įpareigoti kai kurių sričių darbuotojus privalomai periodiškai tirtis dėl kovido. Pataisos be kita ko numato, jog Vyriausybė esant ekstremaliajai situacijai galėtų nustatyti sąrašą darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga.

Aukščiausioji audito institucija Valstybės kontrolė reaguodama į pandemijos sukeltą krizę, sudarė auditorių darbo grupę, kuri analizavo Vyriausybės sprendimus, kovojant su kovido sukeltomis pasekmėmis. Taip pat vertina situaciją šioje srityje, dalyvauja bendrose kitų šalių audito institucijų iniciatyvose, pandemijos pasekmes vertinant tarptautiniu lygiu.

Vyriausybei uždraudus kinišką skenavimo įrangą Lietuvos oro uostuose dėl jos keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui, šalies muitinė tuos pačius rentgenus naudoja beveik 15 metų. Dėl to Vyriausybė inicijuoja muitinės įrangos patikrinimą. Kinų atstovai Lietuvoje sako, kad gamintojas ruošia ieškinį teismui, skųsis ir Europos Komisijai.

<<6 rentgenai 0'57" >>

Prieš daugiau nei dvi savaites Salantuose pastebėti į tvenkinį tekantys teršalai. Po kelias dienas trukusių paieškų, buvo nustatytas ir taršos šaltinis, tačiau tarnybos miestelyje dirba iki šiol. Sodyboje, kurioje po žeme rasta dešimtys talpų su naftos produktais, jų gali būti ir daugiau, sako specialistai. Ir tokių ekologinių bombų šalyje yra ne viena, sako aplinkosaugininkai. Kaip elgtis, kad tokie incidentai kaip Salantuose nepasikartotų? Plačiau pasakoja Paulius Selezniovas.

Kijeve viešintis Lietuvos prezidentas susitiko su šios šalies vadovu Volodymyru Zelenskiu. Gitanas Nausėda dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos prezidentų tarybos posėdyje, pasirašė bendrą deklaraciją dėl Ukrainos europinės perspektyvos. Dvišalius susitarimus dėl bendradarbiavimo energetikos, susisiekimo, socialinės politikos ir kultūrinio bendradarbiavimo srityse pasirašo ir atskirų sričių ministrai.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.